Zacznijmy od odpowiedzi na fundamentalne pytanie o to, co kryje się pod określeniem drewno konstrukcyjne. – Jest to wysokiej klasy drewno suszone komorowo oraz czterostronnie strugane, produkowane i selekcjonowane według ścisłych reguł i norm, dzięki czemu może być przeznaczone do wykonywania elementów konstrukcyjnych w budownictwie szkieletowym oraz w obiektach małej architektury ogrodowej, jak altany, pergole…
Kategoria: Wokół domu
Co piąty z nas planuje jesienią remont domu lub mieszkania
Poza renowacją domów, planujemy zmiany w garderobie. 19 proc. badanych przyznało, że jesienią chce więcej wydać na ubrania i buty. Z kolei 40 proc. ankietowanych nie przewiduje większych wydatków o tej porze roku. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn (ponad 46 proc.).
Rdzawe tylko z wyglądu
Cor-ten to materiał zyskujący coraz większą popularność w architekturze, aranżacjach wnętrz i ogrodach. Cechują go wyjątkowe właściwości i interesujący, industrialny wygląd. Firma Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe wprowadziła to wyjątkowo efektowne rozwiązanie do swojej oferty.
Miejska dżungla – czyli jak przenieść ogród na balkon i taras
Miejski krajobraz rzadko kiedy składa się z przeważającej ilości roślin, kwiatów i drzew. Nie tylko miłośnicy przyrody szukają chociaż najmniejszych akcentów natury w nowoczesnym budownictwie, a niestety osiedlowe patia nie zawsze są w stanie tą potrzebę spełnić. Jak zatem stworzyć przestrzeń wypełnioną zielenią i to na wyciągnięcie ręki? Na to pytanie odpowiada Monika Jończyk, współwłaścicielka…
PVC, aluminiowe czy drewniane – jakie okna wybrać?
Rynek stolarki okiennej pełny jest nowoczesnych rozwiązań, spełniających rosnące wymagania inwestorów – od niezmiennie królujących okien PVC, „goniących” ich popularność rozwiązań aluminiowych, po stolarkę z drewna, szczególnie lubianą przez zwolenników naturalnych rozwiązań. Jakie okna zatem wybrać? Kwestię różnic pomiędzy każdym z tych systemów wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, dostawcy rozwiązań okiennych oraz drzwiowych w…
Efektowna gra świateł. Nowoczesne możliwości oświetlenia przestrzeni wokół domu
Światło to bardzo ważny element w architekturze i aranżacji przestrzeni, gdyż kształtuje jej odbiór, buduje nastrój i emocje. Odpowiada za wrażenia, olśnienia i często gwarantuje spektakularne efekty wizualne. Jego znaczenie można dostrzec szczególnie nocą, gdy podkreśla ważne elementy projektu, dodaje uroku aranżacji i pozwala sprawnie oraz bezpiecznie poruszać się w przestrzeni wokół domu.
Sezon na osy dopiero się rozpoczyna! Jak się przed nimi ochronić?
Osy mogą być prawdziwym utrapieniem w trakcie spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Stanowią również realne zagrożenie, zwłaszcza jeśli gniazdo znajdzie się w pobliżu mieszkania. Choć wakacje dobiegają końca, kłopoty z tymi owadami dopiero się rozpoczynają. To właśnie na przełomie sierpnia i września osy stają się najbardziej agresywne i najczęściej nas atakują. Czy rzeczywiście są tak…
Posesja w wiejskim klimacie
Popularność telewizyjnych programów ogrodowych z Wielkiej Brytanii sprawiła, że wiele osób, myśląc o ogrodzie wiejskim, wizualizuje sobie przestrzeń na angielskiej prowincji, z domkiem w stylu cottage. Tymczasem ogród rustykalny (jak też się go określa) posiada w Polsce wielowiekową tradycję. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc kreatywnie przenieść tę tradycję na posesję w XXI wieku?
Termoizolacja – sposób na ochronę klimatu i rosnące ceny energii
Coraz częściej występujące fale upałów, susze, powodzie, podnoszenie się poziomu mórz i oceanów… Klimat na Ziemi zmienia się w zatrważającym tempie, co stwarza coraz większe zagrożenie dla ekosystemów, naszego zdrowia oraz gospodarki. Aby skutecznie się temu przeciwstawić, powinniśmy zacząć oszczędniej korzystać z energii, bo to jej wysokie zużycie stanowi największe źródło emisji gazów cieplarnianych. Pomóc…
Termomodernizacja włóknami drzewnymi: czym docieplić ściany murowane?
Nawet jeżeli budynek jest nieodpowiednio lub wcale nieocieplony, dodatkowa warstwa termoizolacji z włókien drzewnych pozwoli na bardziej ekonomiczne użytkowanie energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Do termomodernizacji można wykorzystać płyty elewacyjne i sprężyste maty lub zdecydować się na metodę nadmuchu sypkich włókien. Wybór sposobu aplikacji jest uzależniony od parametrów ciepłochronności ścian, jakie chcemy uzyskać.