Pompy do szamba i ich rodzaje

Pompy do szamba służą do przepompowywania szamba, brudnej, a czasem nawet i czystej wody. Wiele firm produkuje obecnie w większości pompy z rozdrabniaczem, ponieważ cieszą się one większym zainteresowaniem. Te pompy mają zamontowany taki specjalny system, czyli tak zwane wirniki służące do rozdrabniana wszelkich nieczystości pochodzących np. z szamba.

Pompy do szamba należą do tych urządzeń zasilanych energią elektryczną. Większość z nich jest jednak tak zmontowana, że są one energooszczędne, dzięki czemu mogą długo pracować, a wcale nie będą ciągnęły aż tak dużo prądu. Są one wykonane z żeliwa oraz stali nierdzewnej, czyli materiału odpornego na działanie kwasów, dlatego można ich używać nawet przez kilka lat, a zapewne nic się z nimi nie stanie.

Pompy do szamba przydają się też np. do wypompowywania wody z zalanych studzienek, piwnic oraz garaży. W pompach zamontowany jest specjalny układ, który zabezpiecza tą pompę przed pracą na sucho. Wszystkie te pompy są wyposażone w specjalny gruby kabel zasilający, który zapewne nigdy się nie spali.

Bardzo wielu specjalistów chwali grudziądzkie pompy do szamba. Są one niezwykle trwałe, jednak koszt takiej pompy jest czasem bardzo wysoki, ponieważ bliski dwom tysiącom. Produkują oni dwu, trzy i czterostopniowe pompy, wykorzystywane do różnych prac. Na takie pompy mogą pozwolić sobie właściciele różnych firm, np. brukarskich, którzy czasem muszą wypompować skądś wodę.

Te pompy są bardzo wydajne, jednak ilość pobieranej wody, w ciągu minuty, zależy głównie od mocy silnika. Pojawiają się pompy o mocy silnika 1,5 kW, jak te takie o mocy silnika 2, 5 kW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *